کد خبر: 1176

تاریخ انتشار: ۵ اسفند, ۱۳۹۱

۵ نکته مهم برای SEO فروشگاه آنلاین

راه اندازی و اجرای یک وبگاه تجارت الکترونیک به اندازه کافی دشوار است، اما کسب ترافیک برای آن و ایجاد فروش حتا دشوارتر است. در پی سی گراف برخی نکته های SEO که به شما در بیشینه ساختن ترافیک موتور جستجو برای فروشگاه آنلاین تان کمک می کند. ۱٫ بهینه سازی برچسب های متا. Meta […]

http://www.p30graph.com/wp-content/uploads/Search-Engine-Optimisation-Business.jpg

راه اندازی و اجرای یک وبگاه تجارت الکترونیک به اندازه کافی دشوار است، اما کسب ترافیک برای آن و ایجاد فروش حتا دشوارتر است.

در پی سی گراف برخی نکته های SEO که به شما در بیشینه ساختن ترافیک موتور جستجو برای فروشگاه آنلاین تان کمک می کند.

۱٫ بهینه سازی برچسب های متا. Meta Tag

هر یک از صفحه هایتان را با یک عنوان و توضیح منحصر به فرد برچسب گذاری کنید؛ موتورهای جستجو عاشق آن هستند. شما می توانید برچسب های متا (meta tags) را در قسمت <سر خط> (head) کد HTML تان بیابید. بیشتر نرم افزارهای تجارت الکترونیک به همراه مولدهای برچسب متا درونی می آیند، و برخی به شما اجازه سفارشی سازی هر صفحه را می دهند. برچسب عنوان (title tag) هنوز هم یک عامل مهم در بهینه سازی موتور جستجو است، اما گوگل و بینگ هر دو اعتراف کرده اند که توضیحات و واژگان کلیدی متا دیگر بخشی از راه و روش (الگوریتم) رتبه بندی شان نیستند.

مثال: <عنوان> تابعیت و بهینه سازی موتور جستجو – AddMe.com </عنوان>

هرچند به یاد داشته باشید، گوگل گاهی اوقات توضیحات را در میان نتایج جستجویشان نشان می دهد. داشتن شرح و توضیح خوب و فریبنده می تواند به طور بالقوه ای کلیک های بیشتری را به سوی فهرست تان جذب کند.

۲٫ بهینه سازی نشانی های وب تان. SEO urls

ساختار نشانی وب (URL) هنوز هم یک عامل SEO است، پس مطمئن شوید که آنها را به درستی تنظیم و راه اندازی می کنید. از تعدادی واژگان کلیدی توصیفی در نشانی های وب تان استفاده کنید، اما از نشانی های وبی که بیش از اندازه طولانی هستند بپرهیزید. از خط تیره کوتاه برای جداسازی واژگان کلیدی استفاده کنید، و از زیر خط ها و نمادها اجتناب نمایید.

مثال: http://www.addme.com/content-writing-service.htm

شما به مقداری دانش فنی برای اجرا و پیاده سازی بازنویسی نشانی وب نیاز خواهید داشت از آنجا که بیشتر نرم افزارهای CMS این کار را به صورت پیش فرض انجام نمی دهند. هرچند، بیشتر نرم افزارهای سیستم مدیریت محتوا (CMS) و تجارت الکترونیک (eCommerce) این ویژگی را به عنوان یک گزینه در هنگام راه اندازی یک وبگاه ارائه نمی دهند.

۳  . افزودن “متنی شاخص ” به صفحه تان. Add HTML Index

مگر در مواردی که شما تنها فروشنده آنچه که به صورت اینترنتی می فروشید باشید، رقابتی ندارید در غیر این صورت رقیب خواهید داشت. شما می بایست با ارائه برخی تصاویر منحصر به فرد و محتوای متنی در جمع، شاخص باشید. با افزودن اندکی متن به گروه ها و صفحه های محصول تان، نه تنها در حال ارائه محتوای بیشتر به موتورهای جستجوی به منظور شاخص بودن هستید، بلکه اطلاعات بیشتری را برای بازدیدکنندگان فراهم می آورید.

افزون بر اضافه کردن اندکی “متن شاخص” (meat) به صفحه های محصول تان، شما می بایست همچنین افزودن یک وبلاگ به وبگاه تجارت الکترونیک تان را در نظر بگیرید. همان طور که از پیش می دانید، محتوا پادشاه یا شهریار است، و یک وبلاگ روشی هوشمندانه برای افزودن محتوای مرتبط بیشتر به وبگاه تان است.

۴٫ از اینکه وبگاه تان به سرعت بارگذاری می شود اطمینان حاصل کنید. Speed Loading

یک وبگاه کند و آهسته، یکی از سریع ترین راه ها برای از دست دادن مشتری است. هیچ فردی نمی خواهد در انتظار صفحه ای برای بارگذاری (load) باشد، به ویژه با سرعت های اتصالی که امروزه از آنها برخورداریم. اطمینان حاصل کنید از اینکه سرور وبگاه تان برای رسیدگی و اداره تمام ترافیک و منابع، به اندازه کافی سریع باشد. زمان های بارگذاری صفحه نه تنها بر تجربه کاربر تأثیرگذار است، بلکه همچنین نقشی در بهینه سازی موتور جستجو بازی می کند.

۵٫ استفاده از پیوندهای درونی.  Internal Link

پیوندهای (لینک) بیرونی عالی هستند، اما پیوندهای درونی نیز برای بهینه سازی موتور جستجو (SEO) مهم هستند. هر زمان که فرصتی برای پیوند به یک صفحه محصول به دست آوردید، می بایست این کار را انجام دهید. البته، پیوند دادن درونی می بایست با میانه روی و اعتدال صورت گیرد. از عقل سلیم بهره برید و برای پیوند دادن به هر واژه کلیدی که با آن روبرو می شوید بی قرار نگردید. متن پشتیبان تان را به صفحه های مختلف گسترش دهید و ظاهری طبیعی به آن ببخشید. وبلاگ تان روشی خوب برای ایجاد پیوندهای جدید به وسیله اطلاع رسانی از محصولات جدید، ترویج یا تبلیغ اقلام محبوب، یا به نمایش گذاردن محصولات فصلی تان است.

ارسال دیدگاه