کد خبر: 1896

تاریخ انتشار: ۱۵ آذر, ۱۳۹۳

کلاه برداری با ایمیل

با توجه به اهمیت و ارزش امنیت در اینترنت و فضای مجازی ، پی سی گراف هم سعی به آموزش به وبمستران و همراهان خود داشته و موضوعی را به منوی موضوعات در بخش آموزش  اضافه کرد تا مطالب خود را کامل کند. دوستان عزیز اگر از این آدرس ایمیل هایی مانند (ukcrms[at]yahoo.co.uk) ایمیلی مبنی […]

با توجه به اهمیت و ارزش امنیت در اینترنت و فضای مجازی ، پی سی گراف هم سعی به آموزش به وبمستران و همراهان خود داشته و موضوعی را به منوی موضوعات در بخش آموزش  اضافه کرد تا مطالب خود را کامل کند.

دوستان عزیز اگر از این آدرس ایمیل هایی مانند (ukcrms[at]yahoo.co.uk) ایمیلی مبنی بر همکاری برای تبلیغات اینترنتی و فروش گرفتید پاسخ ندهید، شخص ارسال کننده این ایمیل کلاه بردار است. این ایمیل را در گوگل سرچ کنید نمونه هایی از کلاه برداری هایش را پیدا میکنید.

نه، احتمالاً شما در قرعه‌کشی برنده نشده‌اید. نمی‌توانید از کار کردن در منزل اینقدر درآمد داشته باشید. و این معامله آنقدر خوب است که نمی‌تواند واقعی باشد.

وب می‌تواند مکانی فوق‌العاده باشد، اما تمام افراد آنلاین نیت خوبی ندارند. این سه روش ساده را برای گرفتار نشدن در دام کلاهبرداران فرا بگیرید و در وب ایمن بمانید.

http://p30graph.com/wp-content/uploads/hack-mail.jpg

مراقب غریبه‌هایی باشید که می‌خواهند به شما هدیه بدهند

پیامی در مورد اینکه یک میلیونمین بازدید کننده یک وب‌سایت هستید، با پر کردن یک نظرسنجی یک رایانه لوحی یا پول نقد دریافت می‌کنید یا روش‌های آسان و سریع برای کسب درآمد یا یافتن شغل («با روزی دو ساعت کار کردن از منزل به سرعت ثروتمند شوید») احتمالاً نیت خوبی ندارد. اگر شخصی به شما اعلام کرد که برنده هستید و از شما خواست که یک فرم را با اطلاعات شخصی خود پر کنید، وسوسه نشوید و پر کردن فرم را آغاز نکنید. حتی اگر دکمه «ارسال» را فشار ندهید، باز هم ممکن است اطلاعات شما ارسال شود و کلاهبرداران اطلاع یابند که شما پر کردن فرم را آغاز کرده‌اید.

اگر پیامی را از طرف فردی مشاهده کردید و فکر می‌کنید که آن فرد این پیام را ارسال نکرده است، حساب وی ممکن است تحت کنترل یک مجرم سایبری قرار گرفته باشد که تلاش می‌کند اطلاعات یا پول شما را برباید؛ بنابراین مراقب نحوه جواب دادن خود باشید. برخی از ترفندهای معمول عبارتند از درخواست از شما برای ارسال فوری پول، ادعای گیر افتادن در یک کشور دیگر یا گفتن اینکه تلفن آنها دزدیده شده است و نمی‌توانند تماسی دریافت کنند می‌باشد. همچنین این پیام ممکن است از شما درخواست کند تا روی یک پیوند کلیک کنید تا یک عکس، مقاله یا ویدیو را ببینید، که درواقع با انجام این کار شما به سایتی هدایت می‌شوید که ممکن است اطلاعات شما را برباید؛ بنابراین قبل از کلیک کردن فکر کنید!

خودتان تحقیق کنید

هنگام خرید آنلاین، در مورد فروشنده تحقیق کنید و در مورد قیمت‌های بسیار پایین محتاط باشید، دقیقاً به گونه‌ای رفتار کنید که انگار در حال خرید از یک فروشگاه محلی هستید. تبلیغات آنلاینی را که قیمت‌های باورنکردنی و غیر واقعی ارائه می‌دهند با شک و تردید بررسی کنید. هیچکس دوست ندارد فریب بخورد و کالای تقلبی بخرد. اگر فردی ادعا کرد که می‌تواند محصول گران‌قیمتی را که معمولاً با تخفیف فروخته نمی‌شود به رایگان یا با ۹۰٪ تخفیف ارائه کند، احتمالاً نیت خرابکارانه دارد. اگر از Gmail استفاده می‌کنید، زمانی که در حال مشاهده ایمیلی هستید که سیستم ما احتمال می‌دهد کلاهبرداری است ممکن است هشداری در بالای صفحه نشان داده شود؛ با دیدن این هشدار، قبل از پاسخ به آن ایمیل دوباره فکر کنید.

مراقب کلاهبردارانی که از نام تجاری Google استفاده می‌کنند باشید. Google قرعه‌کشی برگزار نمی‌کند. ما برای آموزش کارمندان جدید هزینه‌ای دریافت نمی‌کنیم؛ اگر ایمیلی دریافت کردید که ادعا می‌کرد شما توسط Google استخدام شده‌اید و قبل از آغاز کار باید هزینه آموزش را بپردازید، این ایمیل کلاهبرداری است. مراقب افرادی که ادعا می‌کنند می‌توانند با Google Wallet خودرو بفروشند باشید. در مورد روش‌های کلاهبرداری مختلف که با استفاده از نام تجاری Google انجام می‌شود بیشتر بدانید.

اگر شک دارید، با احتیاط رفتار کنید

آیا در مورد یک تبلیغ یا پیشنهاد احساس بدی دارید؟ به احساس خود اعتماد کنید! فقط از سایت‌هایی خرید کنید یا بر روی تبلیغات آنها کلیک کنید که ایمن، بازبینی شده و مورد اعتماد باشند.

بسیاری از بسترهای فروشگاهی آنلاین دارای برنامه فروشندگان/تاجران قابل اعتماد هستند. این فروشندگان معمولاً یک نشان اعتماد قابل مشاهده در نمایه‌های خود دارند. با مطالعه راهنماهای بستر فروشگاهی، مطمئن شوید که آن نشان یا گواهینامه معتبر است. اگر آن بستر چنین برنامه‌ای نداشت، به تعداد نظرات و کیفیت نظرات در مورد فروشنده نگاه کنید.

 هر هفت ثانیه یک کاربر انگلیسی قربانی جنایات رایانه ای می شود.

به نوشته موسسه تحقیقاتی سی.پی.پی در انگلیس ایمیل های جعلی با نام بانک به هدف کلاهبرداری های اینترنتی در حال افزایش است. بر طبق آمار منتشره توسط این موسسه  در انگلیس تنها در سال گذشته بیش از ۳.۷ میلیارد ایمیل موسوم به فیشینگ (phishing) برای کاربران اینترنت ارسال شده است. این نوع ایمیلها با مهرو موم بانکی وارد جعبه نامه کاربران کم حواس شده و از انها می خواهد تا مشخصات کارتهای اعتباری خود را به دلایل متفاوتی عوض کرده و مجددا برای ارسال کننده بفرستند در حالی که ارسال کننده کلاه بردار بوده و با سرقت اطلاعات قربانی از آن سوء استفاده می کند. بر اساس این تحقیق فیشینگهای حاوی درخواست تعویض پسورد اکانتهای آنلاین بانکی نیز افزایش یافته است.

سایر ایمیلهای جعلی بدین ترتیب بوده که به دریافت کننده خبر میرسد که در لاتاری برنده شده و برای دریافت جایزه باید مبلغی پول به شماره حساب کلاهبردار واریز نماید. این نوع جعل از نوع کلاهبرداری های اینترنتی نیجریایی بوده و کاربران کم توجه قربانی اصلی آن هستند. به طور متوسط قربانیان انگلیسی ۲۸۵ پوند به ازای هر کاربر از دست داده اند. کلاهبرداری های اینترنتی ۱۳۲ درصد خسارت نسبت به سال گذشته به شرکتهای بیمه کننده بانکها وارد کرده است. ۴۶ درصد از کاربران اعلام کرده اند
در استفاده از کارتشان برای خرید های آنلاین مردد شده اند. از آنجایی که شبکه های اجتماعی مجازی مانند فیس بوک و توئیتر نیز بیزینسی شده اند، کاربران این سایتها نیز طعمه کلاهبرداران شده اند. به گفته سی.پی.پی یکی از پنج انگلیسی ایمیل جعلی روی فیس بوک خود دریافت کرده است. کاربران توئیتر در انگلیس نیز وضعیتی مشابه دارند.

میزان هک شدن اکانت کاربران این دو شبکه نیز افزایش یافته است. هکرها با دزدی اکانتها دست به سرقت اطلاعات و کارتهای اعتباری کاربران زده و با آن روی اینترنت دست به تجارت سیاه می زنند. نیکول سندرز از موسسه سی.پی.پی می گوید هنوز قربانیان اصلی کاربرانی هستند که خیال می کنند یک شبه پولدار شده و در اثر اهمال کاری خود را بدبخت می کنند. به گفته وی تکنیکهای کلاهبرداری نیز پیچیده شده و توان فنی کافی برای افشای راز کاری شان کم است. گفتن اطلاعات از کاربران ساده لوح و از طریق شبکه های اجتماعی به گفته نیکول آسان است. بانکها نیز اعلام کرده اند هرگز از طریق اینترنت از کاربران چنین درخواستهایی نمی کنند.

بر طبق آمار در سال گذشته میلادی بیش از ۹۰ تریلیون ایمیل جابجا شده است که از این تعداد ۸۱ درصد آن اسپم یا ایمیلهای ناخواسته و مزخرف بوده است که به طور متوسط هر روز ۲۰۰ میلیارد اسپم در اینترنت جا بجا می شود که رقم وحشتناکی محسوب می شود و رقم ۳.۷ میلیارد در انگلیس چندان هم درشت به نظر نمی رسد!

امیدوارم این مطلب برای شما مفید واقع شده باشد . با تشکر پی سی گراف

دیدگاه کاربران

نظرات در انتظار تایید: 0

کل نظرات :1

 • عصر شمال

  تاریخ : ۱۵ - آذر - ۱۳۹۳

  خیلی ممنون از اطلاع رسانیتون . برای منم اومده ایمیل این متن ایمیل

  Lotfan baraye hamahangi e Pardakht e mablagh , 1 shomare tamas befarmaein .
  merc,
  Sent from Samsung Galaxy Note

  پاسخ دادن

ارسال دیدگاه