کد خبر: 2063

تاریخ انتشار: ۴ بهمن, ۱۳۹۳

سیستم مدیریت محتوا یا CMS چیست؟

سیستم های مدیریت محتوا که امروزه در وب بنام CMS شناخته می شوند، مخفف Content Management System می باشند که یک برنامه نرم افزاری روی سرور هستند و به مدیر سایت اجازه می دهند تا محتوای سایت را تغییر دهد بدون نیاز به طراحی و تغییرات برنامه نویسی دوباره سایت. در واقع طراح سایت اولیه […]

سیستم های مدیریت محتوا که امروزه در وب بنام CMS شناخته می شوند، مخفف Content Management System می باشند که یک برنامه نرم افزاری روی سرور هستند و به مدیر سایت اجازه می دهند تا محتوای سایت را تغییر دهد بدون نیاز به طراحی و تغییرات برنامه نویسی دوباره سایت.

در واقع طراح سایت اولیه ی سایت یکبار سیستم CMS را طراحی می کند و تعدادی قالب آماده برای صفحات طراحی کرده و آن را روی سایت شما نصب می کند و پس از اتمام طراحی سایت وردپرسی؛ شما براحتی می توانید صفحات دیگری را به آن کم یا اضافه یا ویرایش کنید.

در حال حاضر بیشتر سایت هایی که روزانه آنها را مشاهده می کنیم از یک سیستم مدیریت محتوا استفاده می کنند بعضی از این سیستم ها پولی هستند و بعضی رایگان، مثلا همین سایت (طراحی سایت با وردپرس) از سیستم مدیریت محتوای وردپرس استفاده می کند که رایگان است ولی سیستم هایی هستند که هزینه ای بالغ بر چند ملیون دارند.

چرا مدیریت محتوا ؟

اگر سایت شما هر چند وقت یکبار (مثلا هر دو هفته) به روز می شود می توانید بجای اینکه هر بار به یک شرکت طراحی وب مراجعه کنید ، خودتان با استفاده از برنامه مدیریت محتوای ما (CMS) ، تغییراتتان را روی سایت اعمال کنید .

اگر شما سایت خود را اصلا بروز نمی کنید ، باید کم کم به فکر بیافتید ، چون بیننده های شما وقتی همیشه با یک صفحه همیشگی روبرو شوند کم کم شما را فراموش میکنند ، چون چیز جدیدی برای عرضه ندارید.

با استفاده از پنل مدیریت، میتوانید صفحات سایت و وبلاگ خود را مدیریت کنید، تنها با چند کلیک مطلب جدید بنویسید، به آن عنوان اضافه کرده و منتشر کنید! به سادگی میتوانید مطالب قبلی را ویرایش کنید، برای مطالب خود دسته بندی جدید ایجاد کنید، دیدگاه ها و کامنتهای کاربران را مدیریت کنید، سطوح کاربری برای کاربران عضو و غیرعضو در نظر بگیرید و بسیاری از امکانات دیگر …

مزایای استفاده از CMS :

  • امکان داشتن فضای کاربرپسند.
  • به روز رسانی آسان بدون نیاز به اطلاعات فنی و پیچیده از HTML و یا زبان های برنامه نویسی وب.
  • امکان آپلود کردن سایت در کمترین زمان با بهره گیری از بیشترین امکانات.
  • سهولت در آموزش به روز رسانی سایت توسط شخص دیگر.
  • امکان ساختن کاربران دیگر با دسترسی های گوناگون.
  • امکان داشتن متن های داینامیک.
  • داشتن امکانات مناسب برای کنترل و مدیریت محتوا و پست های سایت.
  • امکان اضافه کردن ماژول های مورد نیاز.
ارسال دیدگاه