کد خبر: 2439

تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد, ۱۳۹۶

کاربران و نقش ها در وردپرس

دوستان در این جلسه قصد دارم بخش کاربران در وردپرس رو بهتون معرفی کنم . خوب مستقیم میریم سر اصل مطلب به تصویر زیر نگاه کنید ، این بخش کاربران در وردپرسه که شامل سه قسمت میشه : کاربران و نقش ها در وردپرس مشخصات تمامی کاربران و مدیران سیستم از طریق این بخش در […]

دوستان در این جلسه قصد دارم بخش کاربران در وردپرس رو بهتون معرفی کنم . خوب مستقیم میریم سر اصل مطلب به تصویر زیر نگاه کنید ، این بخش کاربران در وردپرسه که شامل سه قسمت میشه :

کاربران و نقش ها در وردپرس
مشخصات تمامی کاربران و مدیران سیستم از طریق این بخش در دسترس هست . شما میتونید کاربر جدید ایجاد کنید و یک نقش به اون بدید . در ابتدا این سه قسمت رو بهتون معرفی می کنم .

 

همه کاربران

در این قسمت میتونید لیست کاربران رو مشاهده کنید و هر کاربر رو که خواستید ویرایش کنید .

شناسنامه شما

در اینجا میتونید مشخصات خودتون رو ببینید و ویرایش کنید .

افزودن

با این گزینه شما میتونید یک کاربر جدید ایجاد کنید که مجوز دسترسی داشته باشه و میتونید برای کاربرتون نقش تعریف کنید که چه نوع دسترسی به سیستم داشته باشه .

مشترک : کاربری که با نقش مشترک تعریف بشه ، فقط دسترسی به شناسنامه خود و پیشخوان رو خواهد داشت. در واقع هیچ عملی نمیتونه در سیستم مدیریت انجام بده و هیچ چیزی رو نمیتونه ببینه جز شناسنامه خودش و پیشخوان مدیریت ، علاوه بر این میتونه دیدگاه برای مطالب هم ارسال کنه (این هم در صورتی بکار شما میاد که برای دیدگاه ها مجوز تعریف کرده باشید ، که فقط کاربران عضو سیستم امکان ارسال نظر رو داشته باشند) این کاربر میتونه کاملا بی خطر باشه 🙂 این نقش میتونه برای کاربرای عادی سیستم خوب باشه .

 

مشارکت کننده : این نقش تمامی دسترسی های نقش مشترک رو داره علاوه بر اون ، میتونه دیدگاه ها رو در پنل مدیریتی مشاهده کنه و میتونه یک نوشته جدید به عنوان پیش نویس برای بازبینی ایجاد کنه . نوشته ای که ایجاد میکنه توسط مدیریت بازبینی میشه و اگر مدیریت تمایل داشت نوشته رو منتشر میکنه . این نقش میتونه برای کاربرانی خوب باشه که حق ارسال مطلب در سایت رو با تایید مدیریت دارند .

 

نویسنده : این نقش تمامی دسترسی های نقش مشارکت کننده رو داره با این تفاوت که نویسنده حق انتشار مطلب رو بدون تایید مدیریت داره . میتونه مطالبی رو که ارسال کرده مدیریت کنه اما نمیتونه مطالب دیگران رو ویرایش یا منتشر کنه . این نقش رو میتونید به نویسنده هایی بدید که مورد اعتماد هستند و میدونید بدون هیچ مشکلی مطالب رو ارسال می کنند .

 

ویرایشگر : این نقش تمامی دسترسی های یک نویسنده رو داره ، با این تفاوت که ویرایشگر میتونه مطالب دیگران رو ویرایش و منتشر کنه .

 

مدیر : اصلی ترین نقش در وردپرس نقش مدیر هست که تمامی دسترسی هارو در وردپرس داره و هر کاری که دلش بخواد میتونه تو وردپرس انجام بده ، مطالب و دیدگاه هارو ویرایش کنه و یا حذف کنه . پس کسی که این نقش رو داره حتی میتونه سایت شمارو از بین ببره ، مراقب باشید به چه کسی این نقش رو میدید .

خوب این نقش های پیش فرض وردپرس بود که براتون توضیح دادم ، شما میتونید با افزونه های وردپرس نقش ها و دسترسی های متعددی به کاربران سایتتون بدید .

در این قسمت می توانید رنگ بندی دلخواه را برای پیشخوان وردپرس مشخص کنید و برخی تنظیمات دیگر.

 

توجه!!! دقت کنید که تنها گزینه ای غیر قابل تغییر است “نام کاربری” است.

کاربران تایید نشده

اگر شما امکان عضویت برای کاربران سایت خود فراهم کرده اید، می توانید کاربرانی را که عضو شده اند اما توسط شما هنوز تایید نشده اند را در این قسمت ببینید و آن ها را تایید و یا رد کنید.

جمع بندی!

اگر تمایل دارید که برای سایت خود نقش های متعددی در نظر بگیرید، در وردپرس به راحتی می توانید این کار را انجام دهید و سازماندهی خوبی برای کاربران خود داشته باشید.

خوب امیدوارم که با نقش ها به خوبی آشنا شده باشید . این جلسه هم به اتمام رسید ، در صورتی که سوال داشتید حتما مطرح کنید .

ارسال دیدگاه