کد خبر: 813

تاریخ انتشار: ۵ آذر, ۱۳۹۱

کاربرپسند بودن ، اصلی مهم در سئو و بهینه سازی …

خب یه سوال پیش میاد که چطور میشه یه مطلب خوب سئو شده و ساده ( کاربر پسند ) نوشت؟ در زیر ۵ نکته رو میگیم که جواب سوال بالاست… ۱٫ طول محتوا در صفحه حداقل تعداد کلمه های موجود در یک پست از نظر SEO و بهینه سازی ۲۵۰ کلمه هست.یعنی این تعداد کلمه […]

سئو مطالب

خب یه سوال پیش میاد که چطور میشه یه مطلب خوب سئو شده و ساده ( کاربر پسند ) نوشت؟

در زیر ۵ نکته رو میگیم که جواب سوال بالاست…

۱٫ طول محتوا در صفحه

حداقل تعداد کلمه های موجود در یک پست از نظر SEO و بهینه سازی ۲۵۰ کلمه هست.یعنی این تعداد کلمه شامل لینک ها و ستون های کناری نمیشه،فقط پست.
کلمات زیاد هم نباشن، بعضی سایت ها هر چی میخوان مینویسن.من که به شخصه اصلا پست های طولانی رو نمیخونم.

۲٫پاراگراف بندی قالب

درک و فهم وقتی شما مثلا ۳۰۰ کلمه رو پشت سر هم مینویسید و از پاراگراف استفاده نمیکنید خب بدبخت کاربر چطوری بخونه؟؟؟نه خدایی چطوری؟؟؟
سعی کنید مطالب تون رو پاراگراف بندی کنید به طوری که یه شکل قابل فهم پیدا کنند. اگر این کار رو انجام ندید مطمئنباشید کاربرای زیادی رو از دست میدید.
در سئو هر پاراگراف معمولا ۳ تا ۵ خط رو شامل میشه و بعضا دو خط هم دیده میشه ولی شما با رعایت ۳ تا ۵ خط یه پست جذاب و قابل درک یا کاربرپسند خواهید داشت.

۳٫عناوین

یه کار دیگه که میتونید برای کاربرپسند بودن پست ها تون میتونید ساختار مطالب خودتون رو با تگ های هدر کاربر پسند کنید.برای اینکار میتونید از تگ های h3 , h4 برای عناوین مطلبتون استفاده کنید.
اینکار باعث ایجاد یک جلوه جالب در مطلبتون میشه.از نظر سئو علاوه بر استفاده از تگ های هدر در عناوین مطالب میتونید در خود مطلب هم به کار ببرید.این جوری موتور های جستجو به جای فوکوس تنها روی عنوان به چند بخش تقسیم میشه که هر بخش میتونه شامل یک کلمه کلیدی باشه و این واقعا عالیه.

۴٫چگالی کلمه کلیدی

چگالی کلمه کلیدی که هر چند وقت یکبار در صفحه سایت شما به نظر میرسه.چگالی کلمه ایده آل  در هر نقطه بین ۲% تا ۵% باید باشه.به عنوان مثال اگر یک کلمه کلیدی شامل چگالی ۳ درصد از تمام کلمات در یک صفحه باشد اسپایدر موتور های جستجو به اون کلمه توجه خاصی میکنه و اگر باقی پارامترها مناسب باشن در نتایج برتر معرفی میشید ولی اگر تراکم زیاد باشه پستتون به عنوان اسپم محسوب میشه.

بهترین جاهایی که میتونید از کلمات کلیدی استفاده کنید در تگ های هدر ، در عناوین ، در ابتدای خط ها ، در لینک ها و عکس ها هست.

۵٫در این شماره نکته های خیلی ریزی که باعث آزار کاربرا میشه و خودم بارها باهاش برخورد کردم رو میگم :
ادمین عزیز لطفا این نکات رو روعایت کن .
از کلمات مخفی استفاده نکنید یا همون کلماتی که همرنگ پس زمینه س.
سعی کنید اندازه مطالبتون نه بزرگ باشه نه کوچیک.
یه فونتی بزارید که بشه خوندش.
تا جایی که امکان داره از عکس های جذاب و مرتبط استفاده کنید(بیشتر کاربرا مطلب بدون عکس رو نمیخونن).

خب به انتهای پست رسیدیدم.امیدوارم خوشتون اومده باشه.
اگه نظر بدید هم من رو خوشحال کردید و هم تشویق برای ارائه مطالب بیشتر. پس نظر یادتون نره

ارسال دیدگاه